کالابین

کالابین، موتور جستجو کالا خدمات، اولین بازارگردی مجازی

حرکت پلانک و فواید آن

حرکت پلانک و فواید آن

ورزش پلانک یکی از حرکات ورزشی استقامتی است و یک تمرین عالی برای شکم و عضلات میان تنه می باشد. که بر ماهیچه ها ی شکم و میان تنه مانند باسن و کمر و.. تاثیرمیگذارد.

ورزش پلانک یکی از حرکات ورزشی استقامتی است  و یک تمرین  عالی برای شکم و عضلات میان تنه می باشد. که بر ماهیچه ها ی شکم و میان تنه مانند باسن و کمر و.. تاثیرمیگذارد. تمرینات پلانک، مزایای سلامتی و تناسب‌اندامی زیادی دارد که می تواند به شما  و در رسیدن به هدفتان کمک زیادی بکند.

 

مزایای حرکت پلانک

تقویت عضلات شکم و کمک به تقویت سایر عضلات بدن، هنگامی‌که  شما بدن خود را بالاتر از سطح زمین و فقط روی آرنج و انگشتان خود نگه می‌دارید، فشاری به عضلات شکم شما وارد می کند و باعث تقویت هسته  بدن و سوزاندن چربی‌های شکم نیز می شود.

بهبود وضعیت اسکلتی و جلوگیری از آسیب‌های ستون فقرات، در انجام حرکت پلانک به دلیل ثابت بودن کمر، معمولاً نخاع  بیشترین سود را می برد. این کار نه‌تنها عضلات پشت را تقویت می کند بلکه آن را صاف  نیز می کند.

افزایش انعطاف‌پذیری بدن با ایجاد کشش مناسب در تمامی عضلات پشت، پلانک به طور معمول باعث می شود بدن و عضلات شما انعطاف‌پذیر شود، بدون اینکه به بدن شما آسیب برساند.

 

 

 

 روش صحیح حرکت پلانک

 

برای انجام صحیح این تمرین، در حالی که ساعد و آرنج یا کف دستانتان روی زمین است و وزن بدنتان روی آنها قرار دارد و صورت به‌طرف زمین است، بدنتان را صاف و در یک راستا قرار دهید. سر، شانه‌ها، میان‌تنه، باسن و پاهایتان باید مثل یک تخته در یک خط صاف قرار داشته باشند.مستقیم نگه داشتن تنه، یکی از اصلی‌ترین قسمت‌هایی است که بر مزایای سلامتی تمرینات پلانک می افزاید.به خاطر داشته باشید که نفس بکشید. به آرامی و پیوسته تنفس کنید.

 

اشتباهات رایج در حرکت پلانک

 

 برای به دست آوردن بهترین نتیجه از این تمرین و جلوگیری از آسیب دیدگی های احتمالی از انجام خطاهای زیر پرهیز کنید.

۱. قوس دادن به پشت

اگر پشت خود را قوس دهید، به اندازه کافی شکم درگیر نمی شود و وزن بیشتری را بر روی بازوها می گذارید.

 

 

۲. پایین آوردن باسن

پس از احساس خستگی، باسن شما شروع به پایین رفتن خواهد کرد. این علامتی است که  باید تمرین پلانک را تمام کنید.

۳. بالا آوردن سر

گردن شما باید در راستای بقیه بخش های بدن قرار گیرد و نباید آن را به هیچ طرفی کج کنید.  در این تمرین تمام بدن باید صاف و مستقیم باشد.

 

اگر در طول تمرین  در شانه خود احساس درد کردید ،تمرین را متوقف کنید.و همچنین در دوران بارداری برای انجام این تمرین حتما با پزشک خود مشورت کنید.