کالابین

کالابین، موتور جستجو کالا خدمات، اولین بازارگردی مجازی

پیاده روی و کاهش وزن

پیاده روی و کاهش وزن

پیاده روی به عنوان یک ورزش ساده و کم هزینه می تواند در کاهش وزن افراد موثر باشد.اما این راه رفتن باید طبق برنامه ای منظم باشد و شما از روز اول نباید در این کار زیاده روی کنید.

 

پیاده روی به عنوان یک ورزش ساده و کم هزینه می تواند در کاهش وزن افراد موثر باشد.اما این راه رفتن باید طبق برنامه ای منظم باشد و شما از روز اول نباید در این کار زیاده روی کنید.

برای انجام درست و اصولی پیاده‌روی، کفش و لباس مناسب احتیاج دارید. بهتر است از  کفش های مخصوص پیاده‌روی  یا دویدن استفاده کنید که فشار را یکسان بر تمام نقاط پا پخش می‌کنند تا آسیبی به پا وارد نشود. جنس لباس بهتر است به‌گونه‌ای باشد که اگر عرق کردید اذیت نشوید. لباس‌ها هم قاعدتا باید آزاد و راحت باشند.

 

شروع ورزش پیاده‌روی

 مهم است که چه طور پیاده‌روی کنید تا بتوانید کالری بیشتری را بسوزانید.راه رفتن باید طبق برنامه ای منظم باشد و شما از روز اول نباید در این کار زیاده‌روی کنید. پیشنهاد می‌کنیم برنامه مشخصی برای خود تنظیم کنید و در تمامی روزهای هفته به آن پایبند باشید. به عنوان مثال ،هفته‌ اول روزی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه راه بروید. هر زمانی که به این روند عادت کردید، زمان راه رفتن خود را به مدت ۴۰ دقیقه تا ۱ ساعت افزایش دهید.

 استفاده از اپلیکیشن‌های قدم‌شمار

 

 

اپلیکیشن‌های متعددی در زمینه‌ تناسب اندام برای آیفون و اندروید وجود دارد. با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توانید الگوی پیاده‌روی خود را ردگیری کنید تا وزنتان به شیوه‌ای مناسب کاهش پیدا کند. زمان راه رفتن خود را ثبت کنید و شاهد کاهش وزن خود باشید. استفاده از این برنامه ها باعث افزایش انگیزه شما برای پیاده روی می‌شود.

 

پیاده‌روی در هر زمان و مکان

 

شما می توانید به منظور کاهش اضافه وزن خود روش های خلاقانه ای را برای پیاده روی در نظر بگیرید. برای مثال استفاده از پله ها به جای آسانسور، قدم زدن برای خرید مایحتاج روزانه به جای استفاده از خودروی شخصی یا پارک کردن آن دورتر از فروشگاه مورد نظر، از این دست از موارد هستند. پیاده روی می تواند به راحتی با سایر فعالیت ها ادغام شود.

 

داشتن رژیم غذایی متعادل

اگر پیاده‌روی را برای کاهش وزن  شروع کرده‌اید ، دیگر زمان آن رسیده که برنامه‌ غذایی‌تان را نیز متعادل کنید. بهتر است در روز چهار تا پنج وعده‌ غذایی کوچک داشته باشید و حدود یک ساعت پیاده‌روی کنید.این کار به کاهش وزن شما کمک بسیاری میکند.

 

به یاد داشته باشید در زمان پیاده‌روی ، کمر کاملا صاف باشد و قوز نکنید، قدم‌های استوار بردارید و سرعت راه‌ رفتن خیلی آهسته نباشد. به‌مرور زمان که بر این نکات و مسائل اساسی مسلط شدید، می‌توانید شدت و سرعت پیاده‌روی را نیز بیشتر کنید.