کالابین

کالابین، موتور جستجو کالا خدمات، اولین بازارگردی مجازی

راهکارهایی برای شروع ورزش

راهکارهایی برای شروع ورزش

ورزش منظم به عنوان یک روتین در برنامه روزمره شما نیازمند اراده و عزم زیادی می باشد. و پایبند بودن به آن در طولانی مدت نیاز به نظم و انضباط دارد.

 یکی از بهترین کارهایی که باید برای سلامتی خود انجام هید شروع ورزش منظم است. ورزش منظم سلامت شما را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد.

البته ورزش منظم به عنوان یک روتین در برنامه روزمره شما نیازمند اراده و عزم زیادی می باشد. و پایبند بودن به آن در طولانی مدت نیاز به نظم و انضباط دارد.

قبل از شروع ورزش و تمرین ورزشی نکاتی را باید لحاظ کنید که عدم رعایت آنها می تواند باعث آسیب  به بدن شما شود  و شما را از ادامه کار باز دارد.

بررسی سلامت و آمادگی جسمانی

قبل از شروع برنامه‌ی ورزشی خود ، حتما با پزشک خود مشورت کنید و چکاپ ها و آزمایش های لازم را انجام دهید.

با بررسی وضعیت سلامتی‌تان می‌توانید یک برنامه‌ی ورزشی مناسب طراحی کنید.

برنامه ریزی تمرینی داشته باشید

یک شرط مهم برای شروع ورزش داشتن یک برنامه ریزی منظم و منطقی که با شرایط زندگی و میزان آمادگی جسمانی شما هماهنگ باشد.بهتر است تمرینات ورزشی را از مراحل اسان شروع کنید و به مرور که توان فیزیکی شما افزایش یافت میزان سختی تمرین را بیشتر کنید.

تنوع تمرینی داشته باشید

تمرین های مختلف و متفاوت می‌تواند از خستگی ورزش جلوگیری کند. تمرینات متقابل با استفاده از انواع فعالیت های کم تاثیر، مانند دوچرخه سواری یا ورزش در آب، احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد.

استراحت کنید

 بین جلسات تمرینی خود زمان کافی برای استراحت و بازیابی داشته باشید. استراحت کردن بعد از انجام تمرینات ورزشی  به بدن کمک می‌کند که به حالت طبیعی برگردد. 

به بدنتان گوش کنید

به محدودیت‌ها و نیازهای بدن‌تان توجه کنیددر صورت احساس درد، تنگی نفس، سرگیجه یا حالت تهوع ورزش را متوقف کرده و استراحت کنید.فراموش نکنید که باید ورزش کردن را با سرعت کم شروع کنید و به مرور زمان و با افزایش توانایی هایتان ‌، شدت و مدت تمرینات ورزشی را افزایش دهید. به یاد داشته باشید  که باید بعد از ورزش، چند دقیقه استراحت کنید تا آسیب نبینید. چند هفته پس از شروع  ورزش مجدد آمادگی جسمانی خود را ارزیابی کنید و اگر لازم است تغییراتی در برنامه خود داشته باشید.

اگر انگیزه تان کم شده، اهداف جدیدی تعیین کنید یا فعالیت جدیدی را امتحان کنید. ورزش کردن با یک دوست و همچنین کمک گرفتن از مربی می تواند در این مسیر به شما کمک کند.