کالابین

کالابین، موتور جستجو کالا خدمات، اولین بازارگردی مجازی

بازارهای مشهد

بازارهای مشهد

راسته خیابانهای بازاری مشهد

 

1. خیابان جنت مشهد

 

 خیابان جنت از بازارهای مشهد برای پوشاک به خصوص لباس مجلسی است. این خیابان جزو قدیمی ترین مناطق شهر مشهد است و به ارگ قدیم شهر و محله حکومتی چهارباغ قدیم وصل بوده است. هم اکنون یک سرِ آن در محله قدیمی به باغ ملی و خیابان امام خمینی وصل می شود و سر دیگر آن به خیابان دانشگاه می رسد. خیابان جنت تنها برای عبور عابران پیاده امکان تردد دارد. در دو سوی آن مغازه ها و پاساژهای متعددی ردیف شده اند که در شهر مشهد همیشه مورد توجه گردشگران می باشند.

 

خیابان جنت پارکینگ ندارد و برای این منظور باید از خیابان های اطراف یا پارکینگ آلتون در خیابان دانشگاه استفاده کرد.

 

جاذبه های نزدیک خیابان جنت مشهد : باغ ملی، برج آلتون، حرم مطهر.

مسیر دسترسی خیابان جنت مشهد : چندین خط اتوبوس از سمت خیابان امام خمینی و خیابان دانشگاه. اتوبوس حرم از ایستگاه باغ ملی حرکت می کند. اتوبوس های خیابان دانشگاه (یک طرفه، به سمت تقی آباد، کوهسنگی، وکیل آباد و...)

                                                     برای دیدن فروشگاه های خیابان  جنت اینجا کلیک کنید 

                                      

 

                                                                          خیابان احمد آباد تاریخ قدیم و جدید مشهد


خیابان احمد آباد یکی از اصلی ترین و شلوغ ترین معابر شهری در مشهد است. برای رزرو هتل مشهد در این خیابان مشهد می توانید سایت فوق را بررسی و سپس هتل هما مشهد را رزرو کنید. این هتل در نزدیکی قطار شهری مشهد و بیمارستان قائم مشهد می باشد.

خیابان احمدآباد مشهد یکی از مراکز خرید خیابانی مشهد به شمار می آید.این خیابان از اول میدان شریعتی شروع شده و تا میدان فلسطین ادامه دارد. احمدآباد به سی متری اول(فسطین) و سی متری دوم (ابوذر غفاری، رضا، کلاهدوز و…)احمد آباد هم مشهور است.

خیابان احمدآباد مشهد منطقه 1 شهری

البته وسعت این منطقه ۱۶۱۱ هکتار و جمعیت ساکن در آن بر طبق سرشماری سال ۸۰ شمسی ۱۸۰ هزار نفر بود. خیابان مذبور دارای ترافیک نسبتا سنگینی به دلیل وجود بازارهای متعدد می باشد. شرکتهای تجاری بسیاری در این خیابان قرار گرفته اند. بزرگترین بازارهای موبایل مشهد در این منطقه قرار گرفته است. حتی برخی این خیابان را به نام راسته موبایل فروش ها می شناسند.

احمد آباد از خیابان های مرفه نشین و لوکس مشهد به شمار می رود. چندی از بزرگترین بیمارستان های شهر مشهد ( از قبیل: بیمارستان قائم و بیمارستان پاستور ) در این خیابان هستند. همچنین شرکت های بزرگ هواپیمایی خارجی در این خیابان وجود دارد. از بازار های معروف در این خیابان می توان به بازار قسطنطنیه مشهد اشاره کرد. یکی دیگر از این بازار ها مجتمع تجاری خورشید، ورسیچ و …. می باشند.

برترین برند های چرم در احمد آباد

برترین برند های لباس چرمی را می توان در این خیابان پیدا کرد. سیسمونی های شکیل و لوستر های مجلل را می توان در خیابان احمدآباد یافت. در این خیابان، خیابان معروف دیگری هم وجود دارد. نام آن خیابان عارف می باشد. این خیابان و خیابان پرستار مملو از ساختمان پزشکان مختلف است

در این خیابان انواع متخصص ها و فوق تخصص ها وجود دارند. دلیل شلوغی و تجمع این خیابان هم همین امر می باشد. خیابان راهنمایی از آن دسته خیابان های معروف در احمد آباد است که انواع مانتو، شال، روسری، اکسسوری، کیف و کفش بانوان و آقایان را عرضه می کند

 

در خیابان یاد شده بورس مانتو ها و لباس های مجلسی مردانه و زنانه به وفور یافت می شود. همچنین شما می توانید علاوه بر این خیابان از بازار های رنگارنگ و متنوع مانند بازار جنت مشهد به صورت فضای باز و واقع در خیابان جنت دیدن نمایید.

                                                         برای دیدن فروشگاههای خیابان احمد آباد  اینجا کلیلک کنید

 

 

                                                                         خیابان دانشگاه مشهد ؛ لذت گشتن در تاریخ شهر

 

خیابان دانشگاه مشهد یکی از خیابان های پر تردد و دوست داشتنی مشهد است. برای اینکه هتل مشهد نزدیک به این خیابان را رزرو کنید می توانید از طریق سایت پرشین هتل اقدام کنید

در این مکان انواع مغازه ها و فروشگاه ها به چشم می خورد. اما مهم ترین اقلام موجود در این خیابان کیف و کفش می باشد. انواع کفش های راحتی، مجلسی، چرمی، مردانه و زنانه در فروشگاه های آن یافت می شود.

خیابان دانشگاه مشهد و ایستگاه مترو شریعتی

ایستگاه مترو شریعتی در ابتدای این خیابان است. همین امر باعث می شود تا جا به جایی مسافران به آسانی انجام پذیرد. در خیابان دانشگاه داردخانه های بسیار مهمی هم وجود دارد که برخی از آن ها داروی بیماری خاص را ارائه می دهند. به عنوان مثال از داروخانه 22 بهمن در این خیابان می توان گفت. این داروخانه دولتی انواع داروها را ارائه می دهد. اگر به دنبال دارو های شیمی درمانی می گردید حتما سری به این داروخانه بزنید

داروخانه 22 بهمن در خیابان دانشگاه مشهد بعد از چهارراه گلستان واقع شده است. در خیابان دانشگاه داروخانه دیگری هم به نام دکتر مقربی هم وجود دارد که این دارو ها را ارائه می دهد. داروخانه دکتر مقربی در حاشیه همین خیابان بهد از چهار راه دکترا قرار دارد

پردیس سینمایی هویزه و خیابان دانشگاه مشهد

اگر اهل هنر و ذوق هستید حتما سینمای موجود در این خیابان را از دست ندهید. پردیس سینمایی هویزه از بزرگ ترین سینماهای مشهد محسوب می شود. این سینما در طی بازسازی های اخیر بسیار مجهز و لوکس ساخته شده است. سینما هویزه دارای چندین سالن مختلف است که همزمان چندین فیلم را اکران می کند

کافی شاپ این سینما هم با سرو انواع نوشیدنی های گرم و سرد لحظات شیرین تری را برای شما تداعی می کند. این خیابان حدود 15 دقیقه تا حرم مطهر فاصله دارد. برج آلتون مشهد نیز در همین خیابان جای گرفته است.

پردیس سینمایی هویزه و خیابان دانشگاه مشهد

هتل تارا مشهد و هتل شیراز مشهد از جمله هتل های نزدیک به این خیابان می باشند. شما می توانید به منظور خرید پوشاک به بازار جنت مشهد مراجعه نمایید که این بازار نیز با غرقه ها و فروشگاه های قدیمی در یک خیابان واقع شده و اغلب برای مسافران شهر مشهد جذابیت خاصی دارد

                                                                                                                                                                     عاطفه بزرگ

 

                                                             برای دیدن فروشگاههای خیابان دانشگاه اینجا کلیلک کنید 

 

.

 

.

 راسته بازار سجاد
 

محله سجاد از آن محله‌های قدیمی و مرفه شهر مشهد است که از قدیم به‌علت جایگاه جغرافیایی خوبش در شهر موردتوجه مردم بوده است؛ یکی از آن محله‌هایی که امروزه هم بیشتر ساکنانش قدیمی هستند و کمتر آنجا را ترک کرده‌اند.
بلوار سجاد به‌علت مجاورت با بزرگ‌راه و میدان آزادی، یکی از ورودی‌های اصلی به شهر است. به همین دلیل بسیار شلوغ بوده و محل گذر خودروهای زیادی محسوب می‌شود. این بلوار از بزرگ‌راه آزادی تا بلوار خیام امتداد دارد، اما مهم‌ترین و پررونق‌ترین منطقه‌اش حدفاصل تقاطع حامد تا چهارراه بهار است که مرکز اصلی ساختمان‌های اداری و پاساژهای تجاری به‌شمار می‌آید.
این بلوار جزو معدود خیابان‌هایی است که به‌لحاظ اهمیت تجاری تقریبا همه بانک‌ها یک شعبه یا دست‌کم یک عابر بانک در آن دایر کرده‌اند. تعداد زیادی پاساژ و مغازه‌های لوکس و دیدنی، رفت‌وآمد مردم در پیاده‌روی شلوغ، و گذر خودروهای فراوان حس زندگی و نشاط را به انسان منتقل می‌کند.
می‌توانید این فاصله کوتاه را ساعت‌ها قدم بزنید و از کافه‌هایی که قهوه را روی میزهای چوبی کنار پیاده‌رو سرو می‌کنند استفاده کنید یا از پاساژ‌های متنوع آن دیدن کنید؛ پاساژهایی که هرکدام بورس دسته‌ای خاص از کالاها هستند.
یکی از ویژگی‌های مهم این بلوار وجود همین پاساژ‌های کوچک اما پرتعداد است. شاید این بلوار رکورد‌دار پاساژ باشد، زیرا در فاصله حدود 700متری حدود 30 پاساژ فعال است. ویژگی مشترک همه پاساژها این است که همه دارای در پشتی هستند و به کوچه پشت راه دارند. بعضی یک طبقه بعضی دو و بعضی از پاساژها سه‌طبقه هستند. ولی معماری مشترک همه آن‌ها شامل یک سالن مستطیل‌شکل با دو در ابتدایی و انتهایی است که در دو طرف مغازه‌هایی یک اندازه و کوچک قرار دارند.
هرکدام به کالایی خاص معروف‌اند و حال‌وهوای خاص خودشان را دارند. می‌توانید در این پاساژها کالاهای خاص را پیدا کنید، کالاهای لوکس یا ارزان‌تر یا کالاهای عجیب‌وغریب و برند. برای این که بیشتر با این پاساژها آشنا شوید برای اولین بار در نابرو همه آن‌ها را به‌ترتیب به شما معرفی می‌کنیم.
1.    پاساژ بهار
اولین پاساژ از سمت چهارراه، بهار است که دقیقا نبش همین چهارراه هم واقع شده است. از پاساژهای قدیمی است و فروشگاه‌های کمی دارد که اغلب زیورآلات و پوشاک‌اند. یکی از ویژگی‌های این پاساژ وجود فست‌فود جاسمین در طبقه بالای آن است. فست‌فودی قدیمی که سال‌ها پیش برای اولین بار همبرگر زغالی را در شهر ارایه کرد.
2.بارثاوا
یک پاساژ کوچک و جمع‌وجور که بورس طلا و جواهر و زیورآلات سجاد است. می‌توانید انواع طلا و بدلیجات را از آنجا تهیه کنید. همچنین مغازه‌های تعمیرات زیورآلات هم در این پاساژ وجود دارد.
3.آرین
یک پاساژ کوچک با تعداد محدود فروشگاه که لباس‌های زنانه در انواع مختلف و اکسسوری مثل کلیپس و انگشتر و گل سر ارایه می‌کند.
3.تندیس
یک پاساژ نسبتا جدید و سه‌طبقه که لباس‌های زنانه ارایه می‌کند. در ضمن در طبقه پایین این پاساژ باشگاه ورزشی تندیس واقع شده که بسیار مجهز است
4.وصال
یک پاساژ سه‌طبقه که مرکز فروش لباس زنانه و زیورآلات است. می‌توانید انواع لباس‌های راحتی زنانه را در این پاساژ پیدا کنید.
5.البرز
این یک مینی‌پاساژ است با تعداد محدودی فروشگاه که مرکز فروش لوازم آرایش است. کالاها با کیفیت و قیمت‌ها نسبتا بالاست.
6.پویا، بزرگمهر
این دو پاساژ هم مثل بارثاوا مرکز فروش طلا و جواهر و زیورآلات هستند.
8.    نگار
یکی از پاساژهای قدیمی این خیابان که مرکز فروش لباس‌های زنانه است و از معدود پاساژهایی است که لباس مردانه هم به فروش می‌رساند.
9.    پردیس
یک پاساژ دوطبقه و مرکز فروش لباس‌های زنانه است.
10.    شهر شب
شهر شب یکی از معروف‌ترین پاساژهای این خیابان است. دوطبقه است و مثل بقیه پاساژها فقط شامل یک سالن مستطیل‌شکل با دو در، در ابتدا و انتها نمی‌شود. تقریبا در تقاطع یک چهارراه قرار دارد و دارای سه ورودی است.
مرکز فروش لباس و کفش و لوازم منزل است. به‌خاطر همین تنوع هم دارای رونق زیادی است. مغازه‌های شلوغ با رنگ‌های گرم که حس‌وحال خوبی دارند.
11.شمس، سجاد
این دو پاساژ از قدیمی‌های این خیابان هستند و مرکز فروش لباس‌های مجلسی زنانه و اکسسوری هستند. اغلب فروشنده‌ها هم از قدیمی‌های همین محله هستند. می‌توانید لباس‌های تک و خاص را در این فروشگاه‌ها پیدا کنید.
12.ولی‌زاده
این پاساژ پاتوق جوان‌ها و مرکز فروش کفش‌های کتانی است. می‌توانید انواع کفش‌های کتانی در مدل‌های متنوع و خاص را در اینجا پیدا کنید.
13.خاتم
هر محله‌ای فروشگاه یا مجتمعی دارد مخصوص موبایل و خدمات آن که در این بلوار هم پاساژ خاتم مرکز فروش و تعمیر تلفن همراه است.
14.مجتمع تجاری افرا
این مجتمع تجاری جزو پاساژهای تازه‌تاسیس این خیابان است و مرکز فروش لباس و کفش از برندهای معروف است. کیفیت‌ها در این مرکز بالا و قیمت هم نسبتا بالا است.
15.ترنج
این مرکز فروش بیشتر به کافی‌شاپش معروف است. کافی‌شاپ ترنج که فضایی دنج و تاریک دارد و یکی از بهترین مناطق برای گفت‌‌وگو است. همچنین نمایندگی برند سواری در این پاساژ واقع شده و می‌توانید لوازم سیسمونی کودک را هم در اینجا پیدا کنید.
16.    مجتمع تجاری ایران‌زمین
یک مجتمع تازه‌تاسیس و لوکس که مرکز فروش لباس و کفش‌های ورزشی است. البته کت‌وشلوار مردانه را هم می‌توانید در اینجا پیدا کنید.
17.    مروارید
پاساژ مروارید جزو مراکز خاص و قدیمی بلوار سجاد است. مرکز فروش لوازم دکوری و آشپزخانه است. چند فروشگاه دارد که وسایل عتیقه به فروش می‌رسانند. وقتی داخل آن قدم می‌زنید و به ویترین‌ها نگاه می‌کنید، انگار وارد موزه شده‌اید! همه‌چیز لذت‌بخش و خاطره‌انگیز است. معمولا گروه‌ها یا افراد تک‌نفره جلوی ورودی این پاساژ موسیقی زنده می‌نوازند.
18.    عصر طلایی
در این مرکز می‌توانید کالاهای متنوعی مثل عینک و زیورآلات و پارچه را پیدا کنید.
19.    مرکز خرید کاسپین مد
اینجا یک مرکز لوکس است که می‌توانید انواع کیف و کفش و لباس مردانه و زنانه را در مدل‌های خاص در آن پیدا کنید. همچنین ورودی آن یک آسانسور شیشه‌ای بزرگ وجود دارد که پاتوق خیلی از نوجوان‌ها برای گرفتن یک عکس اینستاگرامی تمام‌قد از خودشان است.
20.    لاله
این پاساژ از آن مراکز مهم و قدیمی خیابان و بلوار سجاد است. دوست دارید طول کوتاهش را چند بار بالا و پایین کنید. وقتی داخلش قدم می‌زنید انگار به چند دهه قبل وارد شده‌اید. مغازه‌ها اکثرا به همان سبک قدیمی خود باقی مانده‌اند. فروشگاه کتاب‌فروشی و نوشت‌افزار و چند فروشگاه متفرقه دیگر در آن وجود دارد.
21.    مومنی
یکی از قدیم‌ترین و معروف‌ترین پاساژ‌های بلوار سجاد است که مرکز فروش اجناس تاناکورا است. مغازه‌های قدیمی با شیشه‌هایی کدر و رنگ‌ورورفته، انگار نه انگار که این مغازه‌ها در میانه خیابانی شلوغ و مرفه واقع شده‌اند. می‌توانید فروشگاه‌های فروش لوازم موسیقی مخصوصا پیانو را هم در آنجا پیدا کنید.
22.    بهاران، بهبودی
دو مین پاساژ که مرکز فروش لباس زنانه و مردانه و کیف و کفش هستند.
از کجا و چطور برویم؟
برای رسیدن به بلوار سجاد می‌توانید با استفاده از خطوط اتوبوس از پایانه‌های مهم مثل میدان شهدا یا میدان بیت‌المقدس خودتان را به آنجا برسانید. همچنین می‌توانید با خودروی شخصی از طریق بزرگ‌راه آزادی به بلوار سجاد بروید. فقط این مطلب را مدنظر داشته باشید به‌علت شلوغی این منطقه و نبود پارکینگ‌های مکانیزه برای جای پارک، حتما به مشکل خواهید خورد و مجبور می‌شوید صدها متر دورتر از بلوار خودروی خود را پارک کنید. به‌علت این که تمام کوچه‌های حوالی این بلوار مسکونی است، لطفا برای پارک خودرو مزاحم اهالی این مناطق نشوید. بهترین گزینه استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی است. همچنین می‌توانید از تاکسی‌های اینترنتی هم استفاده کنید. امیدواریم از خریدکردن و گشت‌وگذار در این بلوار زیبا لذت ببرید.

                                                       برای دیدن فروشگاههای بازار سجاد اینجا کلیلک کنید