کالابین

کالابین، موتور جستجو کالا خدمات، اولین بازارگردی مجازی

روش های ساده برای افزایش طول عمر لپ تاپ

روش های ساده برای افزایش طول عمر لپ تاپ

لپ تاپ هم مانند هر وسیله ی دیگری عمری مفید دارد افزایش عمر و کارایی وسایل الکترونیکی از جمله لپ تاپ نیازمند رعایت نکاتی است که رعایت هر یک از آنها می تواند در افزایش طول عمر لپ تاپ موثر باشد.

 لپ‌تاپ هم مانند هر وسیله‌ی دیگری عمری مفید دارد افزایش عمر و کارایی وسایل الکترونیکی از جمله لپ‌تاپ نیازمند رعایت نکاتی است که رعایت هر یک از آنها می تواند  در افزایش طول عمر لپ‌تاپ موثر باشد.

 

شارژ باتری

معمولا تصور عموم این است که باتری‌ها را تا زمانی که شارژ آنها به طور کامل تخلیه نشده‌ است نباید به شارژ زد. یا اینکه هر چند وقت یک‌بار باید این باتری‌ها کاملا شارژ و دشارژ(تخلیه) شوند، اما این کار باعث  صدمه  به باتری می‌شود و از عمر آن کم می‌کند.

شارژ ایده آل برای باتری حدود 80 درصد است. همچنین تا 40 درصد تخلیه سپس شارژ شود. انجام این کار می تواند عمر باتری را تا چهار بار افزایش دهد.

 

خاموش کردن لپ تاپ هر چند ساعت یکبار

بهتر است اگر از لپ تاپ  استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کنید، این کار باعث جلوگیری از گرم شدن بیش اندازه آن می شود.

همینطور استفاده طولانی مدت از لپ تاپ به دلیل کارکرد بدون وقفه، به هارد و فن آسیب می‌زند. بهتر است به صورت دوره‌ای آن را خاموش کنید.

 

نگهداری از لپ‌تاپ در شرایط مناسب

لپ تاپ را در جایی تمیز و بدون گردوغبار قرار دهید.بهتر است هنگام استفاده از لپ‌تاپ  میز لپ‌تاپ با فن (کول پد) داشته باشید این کار باعث خنک نگه داشتن لپ‌تاپ می شود. همچنین لپ‌تاپ را زیر نور مستقیم آفتاب  و در جای گرم قرار ندهید این کار باعث تضعیف عملکرد باتری می‌شود.

 

تمیز کردن لپ‌تاپ

تمیز نگه داشتن لپ تاپ ، یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه کنید،قبل از شروع به تمیزکردن لپ تاپ، آن را خاموش و از برق جدا کنید. هرگز روی صفحه نمایش به طور مستقیم از اسپری های تمیزکننده استفاده نکنید.می‌توان اسپری  را روی یک پارچه میکرو فایبر بپاشید و بعد صفحه نمایش را به آرامی  پاک کنید.

 

 بروزرسانی آنتی ویروس و نرم افزارها

 آپدیت منظم آنتی ویروس و  نرم افزارها باعث افزایش کارایی و سرعت سیستم تان می‌شود. و به روز رسانی آنتی ویروس بخش مهمی از حفاظت از  لپ تاپ  در برابر برنامه های مخرب است.  فراموش نکنید که عدم توجه به آنتی ویروس  می تواند حتی سخت افزار لپ تاپ را هم تحت تاثیر قرار دهد. برخی از ویروس های موجود در اینترنت به راحتی کارایی سخت‌افزار لپ تاپ را هم مختل می کنند.

 

روی لپ‌تاپ را سنگین نکنید

اشتباهی که خیلی از افراد به‌ویژه دانشجوها انجام می‌دهند، قرار دادن کتاب و جزوه‌هایشان روی لپ‌تاپ است. هر وزنی، هر چند خیلی کم، با قرار گرفتن روی لپ‌تاپ به آن آسیب می‌زند.

 

 استفاده کردن از تجهیزات جانبی

اگر از میز کار استفاده می‌کنید ،ماوس و کیبورد اکسترنال میتواند پیشنهاد خوبی باشد تا تجهیزات لپ‌تاپ کمتر به کار گرفته شود و عمر بیشتری داشته باشند.