کالابین

کالابین، موتور جستجو کالا خدمات، اولین بازارگردی مجازی

طراحی خلاقانه

طراحی خلاقانه

اگر نگاهی آماری به بهترین طراحان صنعتی جهان داشته باشیم، به خوبی می توان رشد و پیشرفت روزافزون آن ها را با خلاقیت ها و نوآوری های خود شاهد باشیم. درس گرفتن و الگو برداری کردن از تجارب موفق بهترین طراحان صنعتی جهان می تواند روزنه امیدی برای طراحان صنعتی جدید به وجود آورند.

 اگر نگاهی آماری به بهترین طراحان صنعتی جهان داشته باشیم، به خوبی می توان رشد و پیشرفت روزافزون آن ها را با خلاقیت ها و نوآوری های خود شاهد باشیم.

درس گرفتن و الگو برداری کردن از تجارب موفق بهترین طراحان صنعتی جهان می تواند روزنه امیدی برای طراحان صنعتی جدید به وجود آورند.

بدین وسیله با بهره گیری از راه های رسیدن به موفقیت بهترین طراحان صنعتی جهان آن ها نیز راه خود را در این مسیر طولانی و پر از پیچ و خم هموارتر سازند.

به همین منظور به تمامی دانشجویان و کارورزان طراحی صنعتی پیشنهاد می گردد که برای ادامه مسیر خود و برای شروع فعالیت های خود در این حوزه بسیار حساس و حائز اهمیت در سطح کلان جامعه حتما می بایست از طراحی های بهترین طراحان صنعتی جهان الگوبرداری کرد.

و راز موفقیت آن ها را جستجو و کنکاش نمایند تا به این منظور آن ها نیز در ادامه مسیر خود طراحی نمونه و حرفه ای گردند.

برای آشنایی بیشتر شما با بهترین طراحان صنعتی جهان و نیز بهترین ابزارآلاتی که تاکنون طراحی و روانه بازار کرده اند، تا پایان ما را همراهی کنید تا به این منظور با این افراد برجسته در سطح بین المللی بیشتر آشنا شویم.

ضمن اینکه برخی از این افراد ایرانی الاصل بوده و از تبار و نژاد ایرانی نام کشور عزیزمان ایران را بر فراز قله های افتخار بالا برده اند.

پس برای آشنایی با این افراد ما را تا پایان دنبال کنید تا بتوانیم سیر صعودی  زندگی آن ها را از بدو فعالیت تا پس از ثبت خلاقیت و نوآوری دنبال نماییم و از تجارب ارزنده آن ها بیشترین استفاده و بهره رسانی را داشته باشیم.

 

 

آشنایی با بهترین طراحان صنعتی جهان

اگر به زندگی اطراف خود هم اکنون نگاهی گذرا داشته باشیم و آن ها را با ابزارآلات و امکانات گذشته مقایسه کنیم، به خوبی نقش پررنگ و برجسته تکنولوژی و صنعت را در زندگی روزمره بشری به عینه مشاهده خواهیم نمود.

در گذشته های نه چندان دور زندگی افراد انسانی به سادگی امروزه نبود و مردم مجبور بودند برای امرار معاش خود سختی های بسیار زیادی را به جان بخرند.

اما طراحی صنعتی در جهان با خلق و طراحی های منحصر به فرد خود روز به روز در جای جای این کره خاکی وسیله ای را طراحی و تولید می سازند که نگاه تمام دنیا را معطوف خود می دارد.

پیشرفت روزافزون طراحی صنعتی به گونه ای است که در تمامی نقاط جهان به ویژه کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه برای سهولت در زندگی افراد وسایلی تولید و طراحی می گردند که کمک حال زندگی افراد بشری گردیده است و نیاز طیف وسیعی از مردم را به خوبی برآورده نموده اند.

آشنایی با بهترین طراحان صنعتی جهان برای برخی از افراد نوظهور در عرصه طراحی صنعتی به عنوان منبع روحیه بخشی به شمار می آید که چگونه یک فرد عادی را به یکباره به بزرگترین و جزء بهترین طراحان صنعتی جهان تبدیل نموده است.

جدا از این مسئله اگر به ابزارآلات جدید تازه اختراع شده در جهان اطراف خویش نگاهی بیفکنیم و طرح ها و مدل های بی نظیر آن ها را زیر نظر داشته باشیم، به خوبی نقش پر رنگ و حیاتی بهترین طراحان صنعتی جهان را در زندگی خویش حس می کنیم.

که اگر آن ها با ایده پردازی های بکر و نوین خود نبودند، بشر امروزی می بایست برای تأمین نیاز های خود در حوزه های مختلف دست به چه اقداماتی می زد؟ در ادامه با این طراحان بیشتر آشنا می شویم.

لویجی کولانی یکی از بهترین طراحان صنعتی جهان

لویجی کولانی

  • لویجی کولانی

یکی از بهترین طراحان صنعتی جهان، لویجی کولانی می باشد. این ابَر مرد بزرگ نام خود را در طراحی صنعتی جاودانه ساخته است.

وی برای رسیدن به چنین جایگاهی تحصیلات آکادمی خود را ابتدا در آکادمی کانستاک با مجسمه سازی و نقاشی آغاز نمود تا سرآغازی باشد برای سیر صعودی و مسیر پر از رشد و ترقی این طراح صنعتی نمونه و متبحر در سطح جهان.

در پاریس بود که لویجی کولانی پس از مطالعات دانشگاهی خود در دانشگاه سوربن در رشته آئرودینامیک، رو به طراحی و تولید چندین موتورسیکلت آورد تا به این منظور خود را به تدریج در طراحی صنعتی تبدیل به یکی از بهترین طراحان صنعتی جهان کند.

در ادامه این مسیر پر از پیچ و خم و البته پر از هیجان و نوآوری بود که کولانی سرانجام موفق به طراحی و تولید محصولاتی شد که آن ها را از دل طبیعت الهام گرفته بود.

این طراح صنعتی بزرگ طراحی های بی نظیر خود را برای شرکت های بزرگی ارائه کرده است که از آن میان می توان به شرکت های بسیار بزرگی از جمله: شرکت دوربین سازی کانن، طراحی اتومبیل های مسابقه برای آلفا رومئو و نیز طراحی خودرو برای شرکت های مختلفی از جمله: لانسیا، فولوکس واگن و… اشاره ورزید که هر کدام از این شرکت ها در سطح بین المللی بسیار معتبر می باشند.

به همین جهت است که نام لویجی کولانی را می توان بی هیچ شک و شبهه ای در صدر بهترین طراحان صنعتی جهان جای دهیم.

همانطور که مشاهده شد، این طراح بزرگ صنعتی یکی از پرکارترین طراحان صنعتی است که با خلاقیت ها و نبوغ فکری خویش دست به نوآوری های بسیار زیادی است که می توان آن ها را در سطح بین المللی مشاهده نمود و به بهترین نحو از آن ها استفاده کرد.

  • ارو آرانیو

ارو آرانیو یکی دیگر از بهترین طراحان صنعتی جهان محسوب می شود که وی را می توان در این عرصه پیشرو دانست که با طراحی های منحصر به فرد خویش برگرفته از ذهن خلاق و نبوغ چشمگیر خویش توانسته است خود را به یکی از بزرگترین طراحان جهان معرفی نماید. جالب است بدانید که این طراح صنعتی در زمینه تولید مواد پلاستیکی در سطح جهان حرف اول را می زند. این طراح فنلاندی در زمینه های مختلفی همچون: دکوراتور داخلی، طراح صنعتی، طراح گرافیک و نیز عکاسی سابقه فعالیت داشته است و در همه این زمینه ها رو به تولید و طراحی های نوآورانه ای آورده است تا نام خود را در طراحی صنعتی در سطح بین المللی یکه تاز نماید. به طور کلی عمده کارها و آثار طراحی صنعتی ارو آرانیو حول محور مواد جدید پلاستیکی، شیشه و به ویژه فیبر می چرخد که اگر بخواهیم یکی از ماندگارتری و بهترین آثار خلاقانه ای او را نام ببریم، بی گمان نام توپ صندلی یا صندلی گلوب به عنوان یک طراحی افسانه ای و بی نظیر بر فراز قله های پیشرفت و ترقی طراحی می درخشد. این صندلی کروی از پلاستیک ساخته شده است که با شیشه و الیاف نیز تقویت شده است. بخش داخلی این صندلی از مواد تهی است و به همین جهت بسیار نرم می باشد و به عنوان یک کرسی می توان از آن استفاده کرد. بنابراین به طور کلی هنگامی که نامی از بهترین طراحان صنعتی جهان در هر شهر و دیاری می شود، دور از انصاف است که نام ارو آرانیو را از قلم انداخت.

طراحی صنعتی اختراع نوآورانه آیلین گری

  • آیلین گری

آیلین گری یکی دیگر از بهترین طراحان صنعتی جهان می باشد که حوزه تخصصی وی معماری بوده است و در طراحی صنعتی نیز دست به خلاقیت و نوآوری های بی نظیری زده است.

این معمار و طراح ایرلندی نیز برای ادامه تحصیل خویش به شهر پاریس واقع در کشور فرانسه رفته است و از جمله مطرح ترین و برجسته ترین نظریه پردازان و مدرنیسم تبدیل شده است.

از جمله طراحی هایی که از آیلین گری به یادگار مانده است، می توان به مبلمانی از جنس لوله ای فولادی اشاره کرد که پیش از اینکه این طرح به ذهن همکارانش برسد، او نیز دست به طراحی این مدل از مبلمان برای اولین بار نمود.

  • هانس تئو بایومن

شاید برای شما جالب باشد که هانس تئو بایومن پیش از آنکه به جرگه طراحی صنعتی بپیوندد، به عنوان تکنسین نساجی مشغول به فعالیت بوده است.

اما به یکباره زندگی شغلی بایومن تغییر کرد و او ابتدا رشته دکوراسیون داخلی را در بازل سوئیس زادگاه خود شروع کرد و پس از آن مشغول به تحصیل در رشته گرافیک شد تا زندگی خود را به دچار تغییر و تحول کند.

بایومن که می توان او را نیز جزء یکی از بهترین طراحان صنعتی جهان نامید، غالب طراحی های خود را حول محور اشکال هندسی طراحی نموده است که شامل اشکال هندسی می باشد که معمولا این اشکال هندسی به رنگ سفید بدون تزیین و با گوشه های مدور، گرد و نرم می باشند.

این طراح بزرگ صنعتی در جهان برای یکی از شرکت های بزرگ طراحی در جهان طراحی های خود را ارائه ساخته است.

  • جان مک پیس

یکی دیگر از بهترین طراحان صنعتی جهان که در این بخش درصدد معرفی آن هستیم، جان ماک پیس می باشد.

این طراح بزرگ صنعتی از بزرگترین طراحان و پیش قراولان طراحی صنعتی در کشور انگلیس به شمار می آید.

رشته تخصصی وی ساخت و طراحی مبلمان می باشد و سخت تحت تأثیر سه گرایش مهم آرت نوو، صندلی های چوبی و نئوگوتیک بوده است که صندلی های چوبی یا همان چوب آبنوس در دوره گوتیک به وفور یافت می شده است.

به همین منظور است که مک پیس در وهله نخست به ریزه کاری ها و زیبایی های ظاهری بیش از هر چیز دیگری اهمیت می دهد.

البته این بدان معنا نیست که طراحی های این طراح بزرگ انگلیسی ساده و بی آلایش هستند و از هیچ گونه کیفیتی بهره مند نیستند؛

بلکه به این معناست که وی زیبایی را در رأس کار خویش قرار داده است و تمامی محصولاتی تولیدی خویش را با شکل و شمایلی منحصر به فرد و بی نظیر در کمال زیبایی و تزیین های فوق العاده شیک و زیبا طراحی نموده است که مسلما طراحی چنین ابزارآلاتی حاصل نبوغ هنرمندانه و طرح های فوق العاده لاکچری و زیبایی است که نشان دهنده اوج هنرمندی وی در طراحی این مدل های خارق العاده و نوآورانه می باشد.

بنابراین می توان نام مک پیس را نیز جزء بهترین طراحان صنعتی جهان در لیست اولیه و برترین آن ها قرار داد که در صدر بهترین ها جای خوش کرده است.