کالابین

کالابین، موتور جستجو کالا خدمات، اولین بازارگردی مجازی

چه عطری مناسب پاییز و زمستان است

چه عطری مناسب پاییز و زمستان است

با خنک شدن هوا و کوتاه تر شدن روزها، همانطور که لباس هایتان را متناسب با هوا تغییر می دهید. لازم است عطرهای روی میز آرایشی تان را نیز با تغییر آب و هوا تغییر دهید. و عطرهای خنک و ملایم تابستانی خود را کنار بگذارید.

 با خنک‌ شدن هوا و کوتاه‌تر شدن روزها، همانطور که لباس‌هایتان را متناسب با هوا تغییر می‌دهید. لازم است عطرهای روی میز آرایشی‌تان را نیز با تغییر آب و هوا تغییر دهید. و عطرهای خنک و ملایم تابستانی خود را کنار بگذارید. و از عطرهای مخصوص پاییز استفاده کنید.

با رعایت کردن  نکاتی که در ادامه این مطلب آمده است ،می‌توانید تیپ پاییزی و زمستانی خود را با رایحه‌ای دلچسب برای هوای سرد کامل کنید.

 

 

قانون رایحه برای خرید عطر

اولین و مهم‌ترین نکته در انتخاب عطر مناسب برای پاییز و زمستان توجه به رایحه‌ی پایه یا نت پایانی آن است. رایحه‌ی پایه در یک عطر یا ادکلن پاییزی و زمستانی باید گرم و قوی باشد.

هر عطری شامل سه رایحه اولیه، میانی و پایه میباشد

رایحه اولیه: رایحه‌ای است که بسیار سبک و تازه است و به سرعت پس از استفاده از عطر به مشام می رسد، این رایحه به همان سرعت هم از بین می رود.

رایحه میانی : بویی است که پس از از بین رفتن رایحه اولیه به مشام می رسد.

رایحه پایه: قوی ترین رایحه عطر است که برای مدت طولانی باقی می ماند،برای انتخاب عطر مناسب پاییز و زمستان  باید به این رایحه توجه داشته باشید، رایحه پایه عطر برای فصل های سرد باید گرم و قوی باشد، رایحه ای مانند عطر وانیل، چوب، نعنا و مشک.

 

 

در فصول سرد سراغ عطرهای تند بروید.

عطرهای تند یا همان رایحه های شرقی انتخاب مناسبی برای استفاده در ماه های سرد هستند، عطرهای تند معمولا رایحه ای از دارچین، زنجبیل، زیره و جوزهندی را دارند. عطر و ادکلن‌های تند معمولا گرم، عجیب و پیچیده اند.

در روزهای سرد رایحه چوب جز اولویت هایتان  باشد.

رایحه چوب هم بخشی از رایحه های شرقی به شمار می رود. عطرهایی با بوی چوب در واقع رایحه چوب صندل، چدار، نعناع و بلوط را دارد. رایحه چوب معمولا خشک و زمینی، نزدیک به عطر مشک است و یک انتخاب مناسب برای عطر زنانه و مردانه به شمار می‌رود.

در ماه های سرد سال هیچ چیز نمی تواند جای یک عطر گرم را بگیرد، عطری با رایحه شیرین نزدیک به رایحه دسر، وانیل، شکلات و کارامل،بهترین انتخاب برای روزهای سرد هستند. فراموش نکنید که هیچ چیز جای عطر با بوی وانیل یا کارامل گرم را در یک شب سرد پاییزی و زمستانی نمی گیرد.